Description
| Globe Type: | 1 x E27 Max 10W LED Excluded |
| Width: | 250mm |
| Height: | 2450mm |
| Extended description: | Lantern Head 550mm X 250mm |
| Base size: | 250mm |
| Colour: | Black |
| Room: | Pathway|Garden|Driveway |
| Material: | Die Cast Aluminium; Glass |
| IP Rating: | 44 |
R3,399.00 Original price was: R3,399.00.R2,889.15Current price is: R2,889.15.
Or as low as R481.53 / month interest-free, using your existing credit card. For orders over R2,000.00.How it worksThe Valiant post light brings a classic, elegant look to your outdoor spaces with its traditional lantern design mounted on a compact post. Ideal for pathways, garden beds, and driveways, it provides a warm, welcoming glow while adding structure and timeless charm to your exterior.
In stock
| Globe Type: | 1 x E27 Max 10W LED Excluded |
| Width: | 250mm |
| Height: | 2450mm |
| Extended description: | Lantern Head 550mm X 250mm |
| Base size: | 250mm |
| Colour: | Black |
| Room: | Pathway|Garden|Driveway |
| Material: | Die Cast Aluminium; Glass |
| IP Rating: | 44 |



Delivery is free on all purchases above R500.
Delivery takes 2 to 5 days metro areas and 3 to 7 days outlying areas.
Alternatively, items purchased will be available for collection at our Head Office situated at 10 Gemini Street, Linbro Park, Sandton, Johannesburg.
Applies to South Africa only.

Notifications

