Description
| Globe Type: | 1 x E27 Max 15W LED Excluded |
| Width: | 120mm |
| Height: | 250mm |
| Base type: | E27 |
| Depth: | 80mm |
| Colour: | Grey |
| Material: | Die Cast Aluminium; Plastic |
| IP Rating: | 54 |
| Room: | Pathway|Wall|Garden|Patio |
R1,199.00 Original price was: R1,199.00.R1,019.15Current price is: R1,019.15.
Or as low as R169.86 / month interest-free, using your existing credit card. For orders over R2,000.00.How it worksThe Riverclub outdoor wall light offers a sleek, architectural design that brings a modern edge to exterior spaces. Finished in a contemporary grey, its clean lines and structured form make it ideal for entrances, patios, and boundary walls. Designed for both style and durability, it provides effective illumination while enhancing the overall look of your outdoor area with a refined, minimalist aesthetic
In stock
| Globe Type: | 1 x E27 Max 15W LED Excluded |
| Width: | 120mm |
| Height: | 250mm |
| Base type: | E27 |
| Depth: | 80mm |
| Colour: | Grey |
| Material: | Die Cast Aluminium; Plastic |
| IP Rating: | 54 |
| Room: | Pathway|Wall|Garden|Patio |



Delivery is free on all purchases above R500.
Delivery takes 2 to 5 days metro areas and 3 to 7 days outlying areas.
Alternatively, items purchased will be available for collection at our Head Office situated at 10 Gemini Street, Linbro Park, Sandton, Johannesburg.
Applies to South Africa only.

Notifications
